Konya Çiçek Siparişi

Konya Çiçek Siparişi Konya genel havası sebebiyle sükunetiyle biliniyor olsa da işin modern hayat tarafından bakışında karşımıza çıkan şey aslında diğer büyük kentlerden hiç de farklı değildir. Hemen herkesin hayatın koşturmasına dahil olduğu günün ilk saatleri itibariyle uyanılan günün bazı insanlar için özel bir güne denk gelmesi çiçek siparişlerini alacak, gönderecek ve hazırlayacaklar üzerinde tatlı bir heyecana sebep olacağı aşikardır.

Konya karasal iklimin etkilerinin en fazla hissedildiği kentlerimizden biridir. Yazları kuru ve sıcak, kışları soğuk ve yağışlıdır. Gece - gündüz arası sıcaklık farkı yazın 16 ile 22 derece arasındadır. Baharları ve kışları nemden dolayı bu fark 9 ile 12 dereceye kadar düştüğü gözlemlenmiştir. Bu kadar sert hava koşullarının doğal sonucu olarak da kar ortalama 3 ay yerde kalır. Karasal iklime sahip olmasının yanı sıra çevresindeki sıcak - soğuk hava merkezlerinden çok etkilenir.

İç Anadolu'nun en güney bölgesinde yer almasına rağmen diğer İç Anadolu şehirlerinden daha soğuk olur. Bunun nedeni bölgenin Akdeniz ile doğal sınırını çizen Orta Toroslar'ın deniz etkisini tamamen önlemesidir. Bu kadar sert ve soğuk bir iklime inat insanların içini sıcak tutan davranış ve yaşam tarzları kenti yaşanılır kılan en önemli etkenlerden biridir.

Bunun en önemli göstergesi de çiçek siparişinde görülmektedir. Çiçek siparişinin verilmesindeki en önemli neden sevdiğiniz bir insanın hayat rutinini biraz bozup özel bir gün olsun ya da olmasın çiçek siparişi ile doğanın bu zarif armağanının insanlar üzerindeki etkisi yadsınamaz sevinç ve mutluluk ruh hallerini destekler özelliğinden faydalanmaktır.

Bu özellikler soğuk ve kurak kentin yaşayanları için içlerini her daim ısıtan deneyimlere dönüştüğü, iki insan arasındaki bağların güçlendiği anların da başrol oyuncusudur. Bütün bu sebeplerden ötürü de Konya için aynı gün teslim çiçek siparişi havaya inat kentin insanını her zaman sıcak tutar.